CO MOŻNA ZROBIĆ MAJĄC DO DYSPOZYCJI KILKA LAPTOPÓW I KILKADZIESIĄT LUSTRZANEK CYFROWYCH? MOŻNA ZROBIĆ ZDJĘCIE 360 STOPNI.

Zdjęcie 360 stopni? Przecież to można zrobić każdym lepszym smartfonem – pomyślicie zapewne. Owszem, ale nie o takim rodzaju fotografii mówimy. Ta fotografia odwraca perspektywę spojrzenia podobnie jak spojrzenie na świat odwrócił kiedyś Mikołaj Kopernik – z tą różnicą, że nasz astronom w centrum „umieścił” Słońce, a my – obiekt fotografowany. Efekt jest ten sam: wszystko kręci się wokół niego.

Za sprawą kilkudziesięciu lustrzanek cyfrowych rejestruje się wybrany obiekt, umieszczony w równej odległości od każdej z nich. Regulować można zarówno kąt, jak i wysokość, z której wykonane będzie ujęcie. Po odpowiedniej obróbce wykonanych w ten sposób zdjęć uzyskujemy film dający wrażenie zatrzymania fotografowanego obiektu w czasie i przestrzeni – przypomina osławione już kadry ze scen walk w filmie „Matrix”. Efekt ten, nazywany „bullet-time”, budzi uznanie zarówno w świecie filmów, jak i reklam. I jest świetną propozycją na realizację eventową!