Umiemy rozmawiać w języku robotów. A tak naprawdę, one potrafią już dogadać się z nami!

Kiedy prezentowane są umiejętności humanoidów, to choćby woda została przelana z kubka do kubka bez straty kropli, nadal pozostaje niedosyt. Wszyscy chcielibyśmy bowiem, aby robot był w stanie z nami po prostu porozmawiać. Wreszcie pojawił się „ktoś”, kto te wymagania spełnia.

Pepper, bo o nim mowa, rozpoznaje główne ludzkie emocje i reaguje na nie w sposób intuicyjny i naturalny. Sympatyczny i ciekawski, zainteresowany nawykami ludzi, których zapamiętuje – to właśnie on, rzeczywiste towarzystwo dla człowieka. Pepper potrafi rozpoznać nas po wyglądzie i głosie, a dodatkowo podążać za rozmówcą, nie urywając rozmowy.
Pepper zadomowił się już w Japonii, gdzie współpracuje z jednym z przedsiębiorstw telekomunikacyjno-medialnych w roli witającego klientów w sklepach stacjonarnych. Jest też pierwszym na świecie humanoidem, którego umiejętności społeczne stoją na tak wysokim poziomie, że został zaadoptowany przez kilka rodzin (japońskich, a jakże). Poznaliśmy go osobiście i – prawie – nie jesteśmy tym zdziwieni!